دبیرستان غیردولتی دخترانه اندیشمند (متوسطه دوره اول)

کسب مقام اول استانی فیلم داستانی

تبریک تولد اقا امام رضا(ع)

زائرین قبله ی هفتم رضا هستیم و حال
از جوارش رو به سوی خانمان آورده ایم
بهتر از هر ارمغانی ای محبان رضا
ما غبار از تربت آن آستان آورده ایم
هم سلام دوستان در پیشگاهش برده ایم
هم جواب از آن امام مهربان آورده ایم

ولادت حضرت معصومه(س)...

میلاد مظهر عصمت و نجابت، حضرت فاطمه معصومه(س)و روز دختر بر تمام دختران عفیف ایران زمین مبارک باد . . .

اغاز گام سوم نظرسنجی اولیا و دانش آموزان

اطلاعیه:

آغاز گام سوم نظرسنجی توسط اولیا و دانش اموزان:

دانش آموزان عزیز میتوانند از طریق اپلیکیشن آپ همکلاسی  نصب شده روی گوشی تلفن خود و یا از طریق سایت دبیرستان نسبت به گام سوم نظر سنجی  با توجه به نام کاربری و رمز عبور خود اقدام کنند .

اولیا گرامی میتوانند از طریق پلیکیشن آپ همکلاسی  نصب شده روی گوشی تلفن خود و یا از طریق سایت دبیرستان نسبت به گام سوم نظر سنجی  با توجه به نام کاربری و رمز عبور خود اقدام کنند .

زمان برگزاری نظر سنجی از تاریخ  1399/03/20  روز سه شنبه لغایت  1399/04/05  روز پنجشنبه می باشد.

با تشکر 

مدیریت دبیرستان دخترانه دوره اول  اندیشمند

 

آغاز ثبت‌نام اینترنتی آزمون ورودی پایه دهم مدارس نمونه دولتی از ۲۰ خردادماه

خراسان رضوی معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی از آغاز ثبت‌نام اینترنتی آزمون ورودی پایه دهم مدارس نمونه دولتی از ۲۰ خردادماه خبر داد.

بر اساس گزارش اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی، رضا صابری تولایی با بیان این مطلب، اظهار کرد: ثبت نام اینترنتی آزمون ورودی پایه دهم مدارس نمونه دولتی دوره دوم متوسطه استان (دبیرستان‌ها و هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای) در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ از روز سه شنبه ۲۰ خردادماه آغاز و تا روز جمعه ۳۰ خردادماه ۹۹ ادامه خواهد یافت.

وی افزود: تمامی دانش‌آموزان مشغول به تحصیل در پایه نهم سال تحصیلی ۹۹-۹۸ مجاز به ثبت نام در آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی هستند، اما ملاک اصلی شرکت در آزمون ورودی، کسب حداقل معدل کتبی ۱۷ در ارزشیابی پایانی نوبت دوم (معدل نمرات خردادماه بدون اعمال نمرات تکوینی) برای فارغ‌التحصیلان پایه نهم خواهد بود.

صابری تولایی ادامه داد: داشتن تابعیت ایرانی و کسب حداقل معدل کتبی ۱۷ در ارزشیابی پایانی نوبت دوم (معدل نمرات خردادماه بدون اعمال نمرات تکوینی) برای فارغ‌التحصیلان پایه نهم از شرایط اصلی شرکت در آزمون ورودی پایه دهم مدارس نمونه دولتی سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ خواهد بود و اتباع غیر ایرانی نیز می‌توانند در این آزمون شرکت کنند.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی خاطرنشان کرد: هر داوطلب شاخه نظری صرفا می‌تواند در یک رشته تحصیلی از شاخه نظری و یک رشته تحصیلی از شاخه فنی و حرفه‌ای و هر داوطلب شاخه فنی و حرفه‌ای فقط می‌تواند در یک رشته فنی و حرفه‌ای در این آزمون شرکت نماید.

وی بیان کرد: ثبت نام داوطلبان آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی از طریق سامانه اینترنتی به نشانی nemone.razavi.medu.ir انجام خواهد شد و تمامی مراحل ثبت نام اعم از دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام، اعلام نتایج آزمون، درخواست تجدید نظر و دریافت پاسخ آن از طریق همین سامانه انجام خواهد شد، ضمن اینکه هزینه ثبت نام آزمون فوق نیز مبلغ ۲۵۰ هزار ریال خواهد بود.

صابری تولایی گفت: محتوای آزمون پایه دهم ورودی مدارس نمونه دولتی از ۸۰ درصد کتب درسی پایه نهم خواهد بود و سوالات آزمون به شیوه چهار گزینه‌ای بوده و آزمون دارای نمره منفی است. آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی پایه دهم راس ساعت ۹ صبح روز جمعه مورخ ۹۹/۰۴/۲۰ در سراسر کشور برگزار خواهد شد و کارت ورود به جلسه آزمون حداقل سه روز قبل از تاریخ برگزاری آزمون از طریق سامانه در اختیار داوطلبان قرار خواهد گرفت، ضمن اینکه زمان پاسخگویی به سوالات آزمون نیز ۱۲۰ دقیقه خواهد بود.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی عنوان کرد: پذیرش دانش‌آموزان در آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی پایه دهم سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ براساس میانگین نمره کل آزمون ورودی و معدل کتبی ارزشیابی پایانی نوبت دوم پایه نهم به نسبت مساوی (۵۰ درصد نمره آزمون ورودی و ۵۰ درصد معدل کتبی ارزشیابی پایانی نوبت دوم) خواهد بود.

ثبت نام سال جدید 1399-1400 آغاز شد.

برنامه امتحان نهایی پایه هفتم و هشتم و نهم

برنامه امتحانات خرداد 1399

دبیرستان دخترانه اندیشمند خراسان رضوی

نام امتحان

ایام هفته

تاریخ

قرآن

شنبه

1399/03/10

ریاضی

دوشنبه

1399/03/12

انشاء

سه شنبه

1399/03/13

مطالعات

شنبه

1399/03/17

املاء

یکشنبه

1399/03/18

پیام آسمانی

دوشنبه

1399/03/19

عربی

چهارشنبه

1399/03/21

علوم تجربی

شنبه

1399/03/24

زبان انگلیسی

دوشنبه

1399/03/26

آمادگی دفاعی

سه شنبه

1399/03/27

روز جهانی قدس گرامی باد.

پیشاپیش حلول ماه شوال و عید سعید فطر مبارک باد . . .

بدرود ای بزرگترین ماه خداوند و ای عید اولیای خدا
بدرود ای ماه دست یافتن به آرزوها
بدرود ای یاریگر ما که در برابر شیطان یاریمان دادی
بدرود ای که هنوز فرا نرسیده از آمدنت شادمان بودیم
و هنوز رخت برنبسته از رفتنت اندوهناک.

التماس دعا

10 نکته که باید برای هر امتحان رعایت کنید تا موفق شوید.

نکته اول:

صبح امتحان، زود از خواب بیدار شوید تا وقت کافی برای خوردن صبحانه و آماده شدن را داشته باشید. پرهیز از عجله کردن باعث آرامش خاطر شما میشود و داشتن آرامش نقش مهمی در موفقیت و افزایش بازده شما دارد.

نکته دوم:

روز قبل از امتحان، ساعت، تاریخ و محل برگزاری آزمون را بررسی کنید و مطمئن شوید که همه چیز مرتب است.

نکته سوم:

صبحانه ی متعادلی بخورید. یک لیوان چای شیرین به همراه نان و پنیر و چند عدد خرما گزینه ی مناسبی هستند. تا جای ممکن از خوردن صبحانه ی ریسکی مثل خامه و یا هر چیزی که باعث تغییر مزاج در شما میشود اجتناب کنید تا سر جلسه به دردسر نیافتید!

نکته چهارم:

قبل از ترک کردن منزل، تمام وسایل مورد نیاز خود را چک کنید. خودکار آبی اضافه، مداد اضافه، پاک کن، مداد تراش، کارت ملی و یا کارت ورود به آزمون از نکات مهمی هستند که باید به خاطر داشته باشید..

نکته پنجم:

زودتر به سمت جلسه ی آزمون حرکت کنید تا نیم ساعت قبل از شروع در محل حاضر باشید. همیشه باید حوادث غیر منتظره را پیش بینی کنید. دیر رسیدن باعث افزایش استرس در شما میشود و همین میتواند عاملی برای کاهش بازده شما در امتحان باشد.

نکته ششم:

اگر در محل آزمون افرادی هستند که رفتار پر استرس دارند حتما از آنها دوری کنید. سعی کنید در گوشه ای خلوت به مرور آنچه مطالعه کرده اید بپردازید. فراموش نکنید شما نیاز به آرامش دارید و همیشه هستند کسانی که بخواهند با کلمات مختلف استرس را در شما افزایش دهند.

نکته هفتم:

قبل از شروع امتحان دستشویی بروید. سندرم دل پیچه (احساس دل پیچه قبل از امتحان به دلیل استرس) یک امر طبیعی است. میتوانید قبل از شروع امتحان یک تکه نبات بخورید، اینکار برای کنترل دلپیچه مؤثر است. از طرفی استفاده از سرویس بهداشتی قبل از شروع آزمون باعث میشود تا حین آزمون وقت ارزشمند شما تلف نشود.

نکته هشتم:

به یاد داشته باشید همیشه اولین کاری که انجام میدهید، نوشتن نامتان بالای برگه ی امتحانی باشد. ممکن است باور نکنید ولی بسیاری از افراد فراموش میکنند نامشان را در برگه ی امتحان بنویسند و نتیجه ی تلاش یک ساله شان به هدر میرود.

نکته نهم:

حتما قبل از شروع به پاسخگویی، تمام سوالات را یکبار با دقت مطالعه کنید و زمان مورد نیاز برای پاسخ دادن به هر سوال را تخمین بزنید. از شروع کردن با عجله پرهیز کنید، مدیریت زمان در امتحان بسیار مهم است و میتواند بازدهی شما را بسیار دگرگون کند.

نکته دهم:

آزمون را با ساده ترین سوال آغاز کنید. پاسخ دادن به سوالی که از جواب آن اطمینان دارید باعث افزایش اعتماد به نفس در شما میشود و ذهن شما برای پاسخ دادن به سوالاتی که ممکن است فراموش کرده باشید آماده خواهد شد. الزامی وجود ندارد که سوالات را به ترتیب پاسخ دهید ولی به خاطر داشته باشید که سوالاتی که جواب نداده اید را با علامت مشخص کنید.

نتیجه گیری:

باید بدانید که موفقیت بدون تلاش و کوشش بدست نخواهد آمد. باید خوب مطالعه کنید تا بتوانید موفق شوید. در اینجا ما فقط نکاتی را یادآوری کردیم که میتواند باعث افزایش بازده تحصیلی شما شود، یعنی اگر کسی خوب درس خوانده باشد، با رعایت این نکات میتواند از اشتباهات ناخواسته جلوگیری کند و نتیجه ی بهتری کسب کند.

مشاهده مطالب قدیمی تر...