دبیرستان غیردولتی دخترانه اندیشمند (متوسطه دوره اول)

زَكاةُ العِلمِ بَذلُهُ لِمُستَحِقِّهِ وَإجهادُ النَّفسِ فِى العَمَلِ بِهِ؛ زكات دانش، آموزش به كسانى كه شايسته آنند و كوشش در عمل به آن است. (غرر الحکم و درر الکلم،ص391) امروز درس می خوانیم تا فردا سرمایه ای بسازیم براساس تزکیه،تعلیم ،تمرین وعمل 

   

دنیا آنقدر وسیع است که برای همه مخلوقات جا هست ، پس به جای آنکه جای کسی را بگیرید، تلاش کنید جایگاه واقعی خودتان را پیدا کنید 

ثبت نام سال جدید 1399-1400 آغاز شد.

نکات قابل توجه دانش آموزان در فصل امتحانات

1-امتحانات پایه هفتم و هشتم بصورت غیر حضوری در شبکه شاد برگزار میشود.

2-امتحانات پایه نهم بصورت حضوری ساعت 10 صبح در محل آموزشگاه برگزار می شود.

3-ساعت برگزاری امتحانات پایه هفتم ساعت 16 بعد از ظهر و پایه هشتم ساعت17:30بعد از ظهر می باشد.

4-دانش آموزان پایه نهم نیم ساعت قبل از امتحان با ماسک و دستکش در محل آموزشگاه حضور داشته باشند.

5-دانش آموزان پایه نهم توجه داشته باشنند کلیه ملزومات مورد نیاز(خودکار_خط کش و ...)شخصا به همراه بیاورند در جلسه امتحان به هیچ عنوان اجازه رد و بدل کردن لوازم التحریر را ندارند.

6-ورود اولیا محترم در زمان برگزاری امتحان به آموزشگاه ممنوع است.

7-به محض ورود به مدرسه از دست دادن و روبوسی بشدت خودداری کنید.

8-در ایام امتحانات خرداد ماه ایاب و ذهاب به عهده ولی دانش آموز می باشد.

9-مدت زمان تمام امتحانات 60 دقیقه می باشد به همین دلیل تمام دانش آموزان بعد از اتمام 60 دقیقه حق بلند شدن و خروج .از جلسه امتحان را دارد و اولیا گرامی راس ساعت 11 مقابل درب خروجی منتظر و آماده باشند.

10-چنانچه دانش آموزی دارای بیماری زمینه ای تنفس،دیابت و یا بیماری قلبی و عروقی دارد روز  سه شنبه 1399/03/06 گواهی پزشک متخصص توسط ولی به مدرسه تحویل داده شود تا فضای جداگانه ای برای امتحان دانش آموز در نظر گرفته شود.

موفق باشید

دبیرستان دوره اول دخترانه اندیشمند

برنامه امتحان نهایی پایه هفتم و هشتم و نهم

برنامه امتحانات خرداد 1399

دبیرستان دخترانه اندیشمند خراسان رضوی

نام امتحان

ایام هفته

تاریخ

قرآن

شنبه

1399/03/10

ریاضی

دوشنبه

1399/03/12

انشاء

سه شنبه

1399/03/13

مطالعات

شنبه

1399/03/17

املاء

یکشنبه

1399/03/18

پیام آسمانی

دوشنبه

1399/03/19

عربی

چهارشنبه

1399/03/21

علوم تجربی

شنبه

1399/03/24

زبان انگلیسی

دوشنبه

1399/03/26

آمادگی دفاعی

سه شنبه

1399/03/27

روز جهانی قدس گرامی باد.

پیشاپیش حلول ماه شوال و عید سعید فطر مبارک باد . . .

بدرود ای بزرگترین ماه خداوند و ای عید اولیای خدا
بدرود ای ماه دست یافتن به آرزوها
بدرود ای یاریگر ما که در برابر شیطان یاریمان دادی
بدرود ای که هنوز فرا نرسیده از آمدنت شادمان بودیم
و هنوز رخت برنبسته از رفتنت اندوهناک.

التماس دعا

10 نکته که باید برای هر امتحان رعایت کنید تا موفق شوید.

نکته اول:

صبح امتحان، زود از خواب بیدار شوید تا وقت کافی برای خوردن صبحانه و آماده شدن را داشته باشید. پرهیز از عجله کردن باعث آرامش خاطر شما میشود و داشتن آرامش نقش مهمی در موفقیت و افزایش بازده شما دارد.

نکته دوم:

روز قبل از امتحان، ساعت، تاریخ و محل برگزاری آزمون را بررسی کنید و مطمئن شوید که همه چیز مرتب است.

نکته سوم:

صبحانه ی متعادلی بخورید. یک لیوان چای شیرین به همراه نان و پنیر و چند عدد خرما گزینه ی مناسبی هستند. تا جای ممکن از خوردن صبحانه ی ریسکی مثل خامه و یا هر چیزی که باعث تغییر مزاج در شما میشود اجتناب کنید تا سر جلسه به دردسر نیافتید!

نکته چهارم:

قبل از ترک کردن منزل، تمام وسایل مورد نیاز خود را چک کنید. خودکار آبی اضافه، مداد اضافه، پاک کن، مداد تراش، کارت ملی و یا کارت ورود به آزمون از نکات مهمی هستند که باید به خاطر داشته باشید..

نکته پنجم:

زودتر به سمت جلسه ی آزمون حرکت کنید تا نیم ساعت قبل از شروع در محل حاضر باشید. همیشه باید حوادث غیر منتظره را پیش بینی کنید. دیر رسیدن باعث افزایش استرس در شما میشود و همین میتواند عاملی برای کاهش بازده شما در امتحان باشد.

نکته ششم:

اگر در محل آزمون افرادی هستند که رفتار پر استرس دارند حتما از آنها دوری کنید. سعی کنید در گوشه ای خلوت به مرور آنچه مطالعه کرده اید بپردازید. فراموش نکنید شما نیاز به آرامش دارید و همیشه هستند کسانی که بخواهند با کلمات مختلف استرس را در شما افزایش دهند.

نکته هفتم:

قبل از شروع امتحان دستشویی بروید. سندرم دل پیچه (احساس دل پیچه قبل از امتحان به دلیل استرس) یک امر طبیعی است. میتوانید قبل از شروع امتحان یک تکه نبات بخورید، اینکار برای کنترل دلپیچه مؤثر است. از طرفی استفاده از سرویس بهداشتی قبل از شروع آزمون باعث میشود تا حین آزمون وقت ارزشمند شما تلف نشود.

نکته هشتم:

به یاد داشته باشید همیشه اولین کاری که انجام میدهید، نوشتن نامتان بالای برگه ی امتحانی باشد. ممکن است باور نکنید ولی بسیاری از افراد فراموش میکنند نامشان را در برگه ی امتحان بنویسند و نتیجه ی تلاش یک ساله شان به هدر میرود.

نکته نهم:

حتما قبل از شروع به پاسخگویی، تمام سوالات را یکبار با دقت مطالعه کنید و زمان مورد نیاز برای پاسخ دادن به هر سوال را تخمین بزنید. از شروع کردن با عجله پرهیز کنید، مدیریت زمان در امتحان بسیار مهم است و میتواند بازدهی شما را بسیار دگرگون کند.

نکته دهم:

آزمون را با ساده ترین سوال آغاز کنید. پاسخ دادن به سوالی که از جواب آن اطمینان دارید باعث افزایش اعتماد به نفس در شما میشود و ذهن شما برای پاسخ دادن به سوالاتی که ممکن است فراموش کرده باشید آماده خواهد شد. الزامی وجود ندارد که سوالات را به ترتیب پاسخ دهید ولی به خاطر داشته باشید که سوالاتی که جواب نداده اید را با علامت مشخص کنید.

نتیجه گیری:

باید بدانید که موفقیت بدون تلاش و کوشش بدست نخواهد آمد. باید خوب مطالعه کنید تا بتوانید موفق شوید. در اینجا ما فقط نکاتی را یادآوری کردیم که میتواند باعث افزایش بازده تحصیلی شما شود، یعنی اگر کسی خوب درس خوانده باشد، با رعایت این نکات میتواند از اشتباهات ناخواسته جلوگیری کند و نتیجه ی بهتری کسب کند.

سخن امروز رهبر عزیزمون...

سم الله الرّحمن الرّحیم
الحمدلله ربّ العالمین و الصّلاة و السّلام علی سیّدنا و نبیّنا ابی‌القاسم المصطفی محمّد و علی آله الاطیبین الاطهرین المنتجبین سیّما بقیّةالله فی الارضین.

 خیلی خوش‌آمدید برادران عزیز، خواهران عزیز، جمع بسیار محترم و معزّز. تبریک عرض میکنم روز معلّم را یا هفته‌ی معلّم را به همه‌ی شما عزیزانی که [حاضر] هستید -مسئولین محترم آموزش و پرورش، معلّمین عزیز، کارکنان عزیز، وزیر محترم- و به همه‌ی معلّمان سراسر کشور.

 این جلسه از جهات مختلفی اهمّیّت دارد از نظر این حقیر: یکی اینکه درباره‌ِی مهم‌ترین موضوع تمدّنی ما یعنی تعلیم و تربیت است؛ یکی اینکه اساساً روز معلّم به نام شهید و به نام شهادت است؛ و جهات مختلف گوناگونی که در ضمن صحبت عرض خواهم کرد. شهید عزیز ما، مرحوم آقای مطهّری (رضوان ‌الله ‌تعالی‌ علیه) به معنای واقعی کلمه یک معلّم دلسوز بود، خوب فکر میکرد، خوب بیان میکرد، خوب دنبال میکرد؛ صِرف اینکه حرفی بزنیم و تکلیفی اداء کنیم نبود. ما از نزدیک میدیدیم که چگونه دلسوزانه، رسوخ اندیشه‌های عمیق اسلامی خود را در ذهن جوانهای آن دوره -با همه‌ی محدودیّتهایی که وجود داشت- دنبال میکرد و در این راه شهید شد؛ این مهم است؛ این شهادت، امضای قطعی حقّ متعال پای کارنامه‌ی این شهید عزیز است.

 خب، قشر معلّم واقعاً یک قشر شریف و محترمی است؛ علّت هم این است که برای یک کشور، برای یک تمدّن، برای یک ملّت، مهم‌تر از همه‌ی سرمایه‌ها، سرمایه‌ی انسانی است؛ یعنی اگر شما پول داشته باشید امّا سرمایه‌ی انسانی درست و حسابی نداشته باشید، به جایی نمیرسید؛ مثل همین کشورهای پول‌داری که می‌بینید پولهایشان کجاها خرج میشود، دست چه کسانی میرود؛ جیبهای گشاد پُرپولشان به صورت بسیار سفاهت‌آمیز در اختیار دستهای خائن به بشریّت قرار میگیرد؛ خب این در نتیجه‌ی چیست؟ [چون] پول دارند، انسان ندارند؛ پول دارند، اندیشه‌ورز ندارند، نیروی انسانی ندارند، سرمایه‌ی انسانی‌شان ضعیف است. اگر منابع زیرزمینی فراوانی داشته باشیم، [امّا] نیروی انسانی نداشته باشیم، فایده‌ای ندارد. کشور ما روی دریای نفت خوابیده بود؛ [ولی] نه خبر داشتیم، نه بلد بودیم؛ نتیجه چه شد؟ نتیجه این شد که آنهایی که خبر داشتند و بلد بودند، آمدند مسلّط شدند به نفت ما. نفت ما را میبردند، تمدّن خودشان را میساختند، کارخانه‌های خودشان را راه می‌انداختند و در دوران جنگی که بود، از این نفت برای پیروزی خودشان استفاده میکردند و یک چیز مختصری هم به ما میدادند؛ زمان طاغوت این جوری بود؛ [این] نتیجه‌ی سرمایه‌گذاری نکردن بر روی منابع انسانی است. خب، این منابع انسانی را شما الان دارید تولید میکنید؛ ببینید اهمّیّت کار کجا است! شما دارید پرورشش میدهید، شما دارید [آن را] پردازش میکنید. بنده اهل تعارف نیستم؛ آنچه بنده سالهای متمادی درباره‌ی نقش معلّم و دانشجومعلّم و آموزش و پرورش اظهار کرده‌ام، برخاسته‌ی از این احساس است؛ برخاسته‌ی از این باور است که معلّم یک چنین نقشی دارد. در واقع، پایه‌ریز تمدّن نوین، شما هستید؛ چون نیروی انسانیِ شایسته اگر نباشد، تمدّنی به وجود نخواهد آمد. شما جهادگرانی در میدان کارزار با جهل و بی‌سوادی هستید. ببینید! یک جوان را، یک کودک را، یک نوجوان را شما از وادی بی‌سوادی و ظلمات می‌آورید به وادی نور و علم، با جهاد؛ کار سختی هم هست. شما در واقع هویّت‌سازی فرهنگی میکنید. هویّت‌سازی خیلی مهم است؛ هویّت‌سازی برای انسانها در یک جامعه خیلی مهم است؛ [انسانها باید] احساس هویّت کنند. هویّت انسان به فرهنگ او است، به دانسته‌های او است، به سبک زندگی او است. تمدّن، متّکی به فرهنگ است؛ اگر فرهنگ قوی و غنی وجود نداشته باشد، تمدّن به معنای مصطلح و رایجِ خودش به وجود نمی‌آید. فرهنگ چیست؟ مجموعه‌ی عناصر سازنده‌ی فکر و عمل انسان؛ این فرهنگ است. این از کجا ناشی میشود؟ فرهنگ به نوبه‌ی خود متّکی است به فکر، اندیشه و جهان‌بینی؛ [یعنی] نوع تلقّی انسان و مجموعه‌ی انسانی از جهان و عالم وجود و هستی و آفرینش و مانند اینها؛ این است که پایه‌ی اصلی فرهنگ است و پایه‌ی اصلی تمدّن است.

شب های قدر 1399

از دسترس خارج شدن سامانه همکلاسی از 24 تا 27 اردیبهشت 99

سلام علیکم"

با هدف بروز رسانی و بهینه سازی خدمات،سامانه های مدارس از روز چهارشنبه 24 اردیبهشت ماه ساعت 12 شب تا روز شنبه 27 اردیبشهت ماه ساعت 5 صبح موقتا از دسترس خارج خواهد شد.عزیزا با توجه به اطلاعیه تهران لطفا ارسال تماس یا انجام تکالیف را به آن زمان موکول نفرمایید.

با تشکر

تبریک روز معلم-1398-1399

پیامبر اکرم: (انما بعثت معلما:من معلم برانگیخته شدم)

بهترین معلمان با قلبشان آموزش می دهند ،نه با کتاب...

تقدیم به قلب پر مهر دبیران اندیشمند.

مشاهده مطالب قدیمی تر...